Previous Next

W niezwykłe interesującej edytorskiej formule ukazał się ilustrowany folder pt. „Nowa era w badaniu wody”, informujący o działalności laboratorium Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, które od roku mieści się w swej nowej katowickiej siedzibie pry ulicy Żeliwnej 38.

Łącząc elementy komiksu z bardzo specjalistycznymi informacjami autorzy wydawnictwa opowiadają o konieczności i potrzebie badania wody. Dużo jest też informacji o możliwościach laboratorium GPW, które nie bez powodu uznawane jest już za jedno z najnowocześniejszych w kraju pracowni badających jakość wody.


W siedzibie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA w Katowicach 6 kwietnia 2016 roku zainaugurowano kilkumiesięczną akcję edukacyjną pn. „Strażnik jakości wody”, skierowaną do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz gmin w województwie śląskim, które zdecydowały się na sprawdzenie jakości używanej przez mieszkańców wody. Akcja ma na celu wyłonienie najlepszego partnera dbającego o bezpieczeństwo dostaw i jakość dostarczanej przez GPW wody.

Zwiedzanie laboratorium

Laboratorium GPW od jego otwarcia, które nastąpiło we wrześniu 2015 roku, jest niemal każdego miesiąca oblegane przez liczne grupy ludzi zainteresowanych informacjami o najnowocześniejszych metodach badania wody, które są stosowane w naszych pracowniach . Drzwi do laboratorium GPW są otwarte zwłaszcza dla radnych, samorządowców, nauczycieli, młodzieży i ludzi interesujących się jakością wody.

W światowym Dniu Wody 22 marca 2016 roku Laboratorium GPW odwiedziło w ciągu tego dnia ponad 140 uczniów i nauczycieli z 5 szkół z Piekar Śląskich i Katowic: Gościliśmy grupy uczniów ze Szkoła Podstawowa nr 21 Katowice- Klasa 6 c, Szkoła Podstawowa nr 12 w Piekarach Śląskich – klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 12 w Piekarach Śląskich – klasa 6, II Liceum Ogólnokształcące w Katowicach im. Marii Konopnickiej – klasa II- o profilu biol.- chem, II Liceum Ogólnokształcące w Katowicach im. Marii Konopnickiej – klasa III- o profilu biol.- chem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
© 2016 Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.