Na tropie strażnika jakości wody z GPW


W siedzibie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA w Katowicach 6 kwietnia 2016 roku zainaugurowano kilkumiesięczną akcję edukacyjną pn. „Strażnik jakości wody”, skierowaną do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz gmin w województwie śląskim, które zdecydowały się na sprawdzenie jakości używanej przez mieszkańców wody. Akcja ma na celu wyłonienie najlepszego partnera dbającego o bezpieczeństwo dostaw i jakość dostarczanej przez GPW wody.

W pierwszym etapie kampanii akces do aktywnego monitorowania parametrów jakości oraz promowania zastosowanych dobrych praktyk i wzorów zachowań pozwalających dbać o stan dostarczanej mieszkańcom wody zgłosili przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych i gmin z Mysłowic, Imielina, Jaworzna, Rudy Śląskiej, Bojszów i Katowic.

Organizatorem akcji są działające na terenie tych miast telewizje lokalne: „dla ciebie.tv” z Jaworzna i „TV Sfera” z Rudy Śląskiej. Dziennikarze tych stacji docierać będą do partnerów akcji i przedstawiać rozwiązania techniczne służące dbaniu o to, by odbiorcy wody otrzymywali ją w najwyższej jakości.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów objęło patronatem tę inicjatywę. W jego ramach przedstawiciele Laboratorium GPW pobiorą i przeprowadzą badania fizykochemiczne próbek wody w wytypowanych obiektach .Najlepszym, którzy wykażą się efektami w modernizacji swej sieci wodociągowej, wręczone zostaną lipcu 2016 roku certyfikaty strażnika jakości wody.

Prezentując wyróżniające się spółdzielnie i administratorów wspólnot mieszkaniowych autorzy kampanii zamierzają w ten sposób promować w całym regionie najlepszych i najbardziej świadomych ekologicznie oraz dobrze przygotowanych technicznie partnerów Spółki.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
© 2016 Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.